Udostępnij to:

[ad_1]
Masaż metamorficzny
zakłada, że w swojej esencji jesteśmy świadomością, której kształt został nadany przez wszystkie wpływy obecne w czasie okresu płodowego – od zapłodnienia do porodu. Czas nie jest liniowy, dlatego wpływy nas kształtujące – te zdarzenia z przeszłości – są cały czas obecne z nami tworząc wzorce, schematy życiowe i sposób zachowania w teraźniejszości.

Masaż metamorficzny wykonuje się na wewnętrznej części stóp, trwa on godzinę.
Może być wykonywany noworodkom, małym dzieciom, dorosłym oraz kobietom w ciąży.

źródło: http://www.etherealreflection.com/wp-content/uploads/metamorfiki-texniki-2.jpg
Metamorfoza to proces głębokiej przemiany takiej jak na przykład przeobrażenie gąsienicy w motyla, a masaż metamorficzny stóp to holistyczna, delikatna i jednocześnie bardzo silnie transformująca technika.

Jak to działa?
Tak jak refleksologia oddziałuje na poziomie ciała fizycznego, tak masaż metamorficzny stóp oddziałuje na czas okresu płodowego. Poprzez pracę z refleksologicznym obszarem kręgosłupa na stopach reprezentującym czas możliwe jest dotarcie do korzeni – momentu, kiedy po raz pierwszy zainicjowały się nasze słabości i moce, przekonania na temat życia, bezpieczeństwa, miłości. Wówczas świadomość może ulec transformacji i uwolnić pierwotnie ustalony obraz samych siebie. Poprzez masaż metamorficzny stóp energia uwięziona w okresie prenatalnym może zostać rozluźniona i ujawniona, a oparty na niej wzorzec życiowy traci moc działania.

Analogicznie jak refleksologia, metoda metamorficzna również ma mapę punktów reprezentujących czas, i tak mapa metamorficzna stopy zawiera:
Zasadę Ojca, która znajduje się w obszarze dużego palca i symbolizuje poczęcie – najbardziej aktywny udział ojca. Nierównowaga lub zablokowanie Zasady Ojca, poza trudną relacją z ojcem, najczęściej przejawiają się jako:
– opór przed uznaniem wewnętrznego i zewnętrznego autorytetu
– brakiem poczucia swojego miejsca na ziemi
– brakiem wizji życia i jej realizowaniu
– problemami z szyjnym odcinkiem kręgosłupa.
Zasadę Matki, która jest umiejscowiona na pięcie i symbolizuje poród – najbardziej aktywny udział matki. Nierównowaga lub zablokowanie Zasady Matki, poza problemami w relacjach z matką, przejawia się:
– brakiem uziemienia
– trudnościami w okazywaniu/przyjmowaniu miłości, opiekuńczości, troski, empatii
– problemami w obszarze kości krzyżowej, układu rozrodczego, seksualnością.
Okres płodowy, znajdujący się pomiędzy Zasadą Ojca i Zasadą Matki, w którym znajduje się pamięć czasu 9 miesięcy okresu płodowego i wszystkich wydarzeń mających wtedy miejsce.

Masaż metamorficzny jest dla każdego, kto chce uwolnić napięcia powstałe w czasie poczęcia, ciąży i porodu, przez co zmienić dotychczasowe schematy życiowe niezależnie ile teraz ma lat.

Masaż metamorficzny warto robić, jeśli:
jesteś wcześniakiem, zatem optymalny czas rozwoju był krótszy niż 9 miesięcy
poród był opóźniany lub przyspieszany
poród odbył się z komplikacjami
po porodzie miało miejsce oddzielenie od Mamy, pobyt w inkubatorze
w czasie ciąży miało miejsce stresujące wydarzenie np. utrata pracy/wypadek/śmierć bliskiej osoby, ale również nieżyczliwość innych, brak wsparcia
podejrzewasz, że jesteś niechcianym dzieckiem (również dla dzieci adoptowanych)
masz trudne relacje z rodzicami, czujesz, że w Zasadzie Ojca czy Matki nie ma przepływu

Dla Mamy:
świadomie przygotowujesz się do ciąży i porodu
chcesz z Dzieckiem uwolnić się od trudów porodu i napięć
po porodzie chcesz uwolnić zaczątki blokad u Dziecka
chcesz pracować terapeutycznie, aby Dziecko rozwijało się prawidłowo i wykorzystało maksimum swoich możliwości życiowych
chcesz wprowadzić harmonię i spokój w relację rodzinną


[ad_2]

źródło